אף אחד מאיתנו לא אוהב לשמוע שהוא צריך לבחור מכשיר שמיעה, אף אחד לא רוצה לשמוע שיש לו בעיה מסוימת ושהוא חייב להשתמש בכלי עזר בשביל להתמודד איתה, בוודאי לא אם הוא צריך להשתמש בכלי זה כל הזמן, עד סוף חייו. כידוע מכשיר שמיעה, כמו משקפיים, הם מכשיר שאם אנחנו נדרשים להשתמש בהם, אז זה יהיה כבר לכל החיים, המצב לא יכול להשתפר אם כבר להיפך.

ובכל זאת, אנחנו יכולים למצוא כיום לא מעט מכשירי שמיעה באיכות גבוהה מאוד ויתרה מזו, מכשירי שמיעה שכלל לא יוצרים הבחנה בין מצב שמיעה רגיל למצב שמיעה עם מכשיר, אפילו אנשים זרים לא יוכלו להבחין שאנחנו משתמשים במכשירי שמיעה. למשל אנחנו יכולים למצוא דוגמאות לכך במסגרת קטלוג מכשירי שמיעה.

על מנת להקל עליכם במקצת, יצרנו עבורכם רשמה של טיפים לבחירת מכשיר שמיעה מתאים. ברשימה זו נכלול טיפים שהאפשרות להשתמש בהם תלויה בכם וכאלה שקצת פחות. לפני שאתם ממהרים לרכוש מכשיר שמיעה, תפנו אל מכון שמיעה תבחנו קטלוגים של מכשירי שמיעה, ביניהם לדוגמא, קטלוג מכשירי שמיעה, וכך תוכלו לבחור במכשיר שיתאים לכם, על פי הצורך שלכם.

טיפים לבחירת מכשיר שמיעה
טיפ ראשון – תבקשו לבדוק מספר מכשירי שמיעה לפני שאתם בוחרים באחד עבורכם. מדוע אתם צריכים לבדוק? ראשית, בשביל לוודא שאתם לוקחים את המכשיר בו אתם יכולים לשמוע הכי טוב. לשם כך תבקשו לבצע מספר בדיקות עם צלילים וקולות שונים, שנית, בשביל לוודא שהמכשיר נוח לכם.

טיפ שני – תבחנו היטב כיצד המכשיר יושב על האוזן שלכם. האם הוא יושב בתוך האוזן או מאחורי האוזן. זה מהותי מאחר וזה אמור לעזור לכם לבחון, האם המכשיר הוא נוח לכם לשימוש. קחו בחשבון שבחלק מהמקרים, העניין לא כל כך תלוי ברצונות שלכם אלא יותר בצרכים שלכם. אם המכשיר המתאים לכם הוא כזה שיושב בתוך האוזן, לא תוכלו או לא תרצו לבחור במכשיר שיושב מאחורי האוזן, שהוא הרבה פחות טוב עבורכם.

טיפ שלישי – כמות מכשירי השמיעה – יש מקרים בהם נדרש מכשיר אחד, מאחר והירידה חלה רק באוזן אחת, יש מקרים בהם נדרש שימוש בשני מכשירים, כי חלה ירידה בשתי האוזניים. מדוע זה משנה? תבחנו שיש איזון בין שני המכשירים ותוודאו שקיים איזון בין עוצמת ירידה השמיעה באוזן לבין היכולות של המכשיר.

טיפ רביעי – כאשר אתם בוחרים מכשיר שמיעה, תבדקו מי עומד מאחוריו, אילו תנאים אתם מקבלים באחריות על המכשיר, האם לחברה יש מרכז תיקונים בארץ, וכן כמה גדול הקטלוג שלה,כך אם תצטרכו בעתיד להחליף מכשיר, תוכלו להחליף למכשיר מאותה חברה. לשם כך אתם יכולים להיעזר בין היתר, במסגרת כמו קטלוג מכשירי שמיעה וכן קטלוגים אחרים.

טיפים לבחירת מכשיר שמיעה מתאים